SPOTKANIE Z MAGDALENĄ STUŻYŃSKĄ I MAJĄ BOHOSIEWICZ W RAMACH AKCJI "CZYTAMY!" odbędzie się 7 października (środa) o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży przy ul. Długiej 13.
Fundacja Teraz Książka, Księgarnie Matras oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Magdaleną Stużyńską i Mają Bohosiewicz, które odbędzie się w środę, 7 października, o godz. 18:00 w budynku Biblioteki przy ulicy Długiej 13 w Sali na Poddaszu. Goście Specjalni przeczytają fragmenty ulubionych utworów, a wśród publiczności zostanie rozlosowana pula nowości książkowych. Spotkanie poprowadzi Dorota Koman, redaktor książek, krytyk literacki, animator kultury, stale współpracująca z radiową Jedynką. Wydarzenie objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Łomża.
Spotkanie odbędzie się w ramach akcji CzytaMy! współorganizowanej przez Fundację Teraz Książka oraz Księgarnie Matras, pod patronatem Instytutu Książki oraz serwisu internetowego Lubimy Czytać i we współpracy z bibliotekami publicznymi w Elblągu, Suwałkach, Łomży oraz Zamościu. Założeniem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę zwiększenia obecności literatury w życiu Polaków. W każdym
z miast odbędą się po dwa spotkania, podczas których Goście Specjalni przeczytają fragmenty ulubionych książek - przedpołudniowe adresowane do dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej (w których wezmą udział dzieci zaproszone przez biblioteki) oraz wieczorne, kierowane do osób dorosłych.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
MAGDALENA STUŻYŃSKA – W 1997 roku ukończyła Akademię Teatralną
w Warszawie. Od roku 2000 aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie. Od roku 2012 roku członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Popularność zdobyła, grając w serialach „Złotopolscy”, „Przyjaciółki” „Na dobre i na złe”, „Hotel 52”, „Rodzinka.pl”. Grała w teatrach: Kwadrat, Capitol, Ochota, Teatr na Woli.
W swoim artystycznym dorobku ma role w takich filmach, jak „Drzazgi”, „Karolcia”, „Siedem przystanków na drodze do raju”, „Blok.pl”.
MAJA BOHOSIEWICZ - Absolwentka Liceum Aktorskiego przy L'Art Studio
w Krakowie. Zadebiutowała w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Uczestniczka II edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo - edycja jesienna 2014. Zagrała w filmach „W ciemności”, „Wybraniec”,
„Pani z przedszkola”. Znana szerszej publiczności z takich seriali, jak
„Na dobre i na złe”, „Julia”, „Aida”, „Rodzinka.pl”, „M jak miłość”. Gra w spektaklu „Przekręt (nie) doskonały „w Teatrze Capitol oraz „Ruby’ w Teatrze Warsawy.
DOROTA KOMAN - Polonistka, redaktor książek, krytyk literacki, animator kultury. Stale współpracuje z radiową Jedynką, co tydzień poleca nowości wydawnicze w „Czterech porach roku”. Lubi śpiewać – wydała dwie płyty
z poezją śpiewaną. Współpracuje z TVP (kiedyś przez kilka lat z „Telerankiem”),
z „Kawą czy herbatą” i „Pytaniem na śniadanie”. Systematycznie recenzuje książki dziecięce na łamach „Nowych Książek”. Przewodnicząca jury Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka”.
Fundacja Teraz Książka
Fundacja założona w 2013 roku. Prowadzona przez Pawła Waszczyka, redaktora naczelnego magazynu branżowego dla branży wydawniczej „Biblioteka Analiz”. Do celów fundacji należą promocja czytelnictwa oraz gromadzenie i analiza wiedzy na temat książki. Fundacja ma na swoim koncie raporty poświęcone rynkowi książki i czytelnictwu.
Księgarnie Matras
W swoich księgarniach Matras oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, po książki dla dzieci. Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1500 księgarń
i 1900 innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1500 wydawcami.
Serwis Lubimy Czytać
Lubimyczytać.pl jest największym w Polsce opiniotwórczym serwisem książkowym. Jego użytkownicy dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, zawierają znajomości, kierując się literackim gustem, przeczesują imponującą bazę książek, dodając wybrane pozycje na półki swoich internetowych biblioteczek, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze i informacje o ulubionych autorach.
Komentarze